Koreańska gwiazda golfa – YE Yang kontynuował swoje zwycięstwo w mistrzostwach USPGA ( United States Professional Golf Association) aby zostać „najważniejszym” zwycięzcą Volvo Open w Chinach, z dwoma krótkimi wcześniejszymi zwycięstwami nad walijska parą – Rhys Davies i Steven Dodd.

Pomimo całodobowej podróży na US Master, gdzie zdobył ósmą pozycję, Koreańczyk YE Yang wymęczony przez długą podróż i zmianę czasu, zwyciężył na Volvo Open 2010 na polu Suzhou Jinji International Golf Club, kończąc wynikiem 15 poniżej par.

38-latek z Yongin w Korei został pierwszym „Major” i pierwszym Koreańczykiem, który wygrał mistrzostwa Open Golf w Chinach, zgarniając 416,660 USD (ok. 11,708 Euro). Jego pierwsze zwycięstwo przed tym piorunującym zwycięstwem było na Mistrzostwach USPGA w Hazeltine w 2009.

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, każde mistrzostwa National Open są wyjątkowe, niemniej jednak na tych czuję się wyjątkowo bardzo komfortowo i zostałem ogromnie mile przyjęty w Chinach. Będę to długo pamiętał i bardzo cenie to zwycięstwo” – wyznaje Yang, dodając – „Chciałbym wrócić tu za rok i bronić tytułu”.

YE wywalczył również pewne uczestnictwo na Volvo World Match Play. Po raz pierwszy w historii Volvo China Open, ktoś otrzymał automatyczną kwalifikacje na WGC HSBC Champions w Szanghaju oraz na WGC Bridgestone Invitational w tym roku.

W międzyczasie Ryder Cup przeniosło się do Walii. Dwóch graczy z Królestwa Walii stali się wyzwaniem dla Koreańczyka w pogoni za nagrodą. Volvo Open China w 2004 roku  zakończyła się zajęciem drugiego miejsca przez Stephen Dodd’a i młodzika Rhys Davies’a z wynikiem 67 poniżej par, to była tura w bardzo trudnych warunkach.

„Miałem pewne szanse podczas turnieju, ale kilka kiepskich uderzeń kosztowało mnie dużo na końcu” – mówi Rhys Davies, który odnotował swoje pierwsze zwycięstwo na European Tour w tym roku w Maroku.

W międzyczasie jego kolega Dodd, który wygrał pierwsze zawody na Volvo Open China, powiedział który „Wydaje się, że jest coś specjalnego w Volvo China Open, gra mi się tam bardzo spójnie, konsekwentnie i dobrze.”

Fin Mikko Ilonen i Jamie Donaldson z Walii, obaj nieznacznie spadli w rankingu z ich wspólnego drugiego miejsca, podczas gdy młody Szwed Johan Edfors skoczył z siódmego na czwarte miejsce po końcowej rundzie, z Amerykaninem Corey’em Pavin, który zakończył turę na chwalebnym 16 miejscu. Colin Montgomerie spadł w tabeli na 45 miejsce.

Najwyżej ocenianym chińskim graczem,  numerem jeden w kraju jest Liang Wenchong, który ukończył mistrzostwa National Open z 17stą pozycją, więc pozostaje mu jeszcze wygrać Volvo China Open, odkąd dołączyło ono do  European Tour w 2004.

Kraj organizujący mistrzostwa może być zadowolony z posiadania 6 golfistów, wliczając również amatora Hu Mu. Bez wątpienia jednak, ten dzień należał do Koreańczyka YE Yanga, który zapowiedział swoim imponującym drugim  zwycięstwem, nową dynastię w Państwie Środka.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *