Myślicie, że Volvo S60 Polestar byłoby dobrym samochodem dla polskiej policji? Póki co takie rozwiązanie testowane jest w… Australii, gdzie pojazdy te właśnie zasiliły policyjną flotę aut.

volvo-s60-polestarNajnowszy, szwedzki samochód trafił konkretnie w posiadanie NSW Police’s Rose Bay w Australii. Dlaczego akurat to auto? Otóż w Australii niezwykle popularne są wyścigi V8 Supercars Championship i właśnie w tej serii Volvo obecne jest wraz ze swoim najnowszym autem – S60 Polestar. Auto na torach odnosiło bardzo dobre wyniki, więc czemu ma gorzej spisywać się w barwach policji? Oficjalne przekazanie kluczyków do policyjnego radiowozu Volvo nastąpiło przy współudziale kierowców teamu Volvo Polestar Racing – Scotta McLaughlina i Roberta Dahlgrena.

Nowoczesne Volvo S60 Polestar pod maską skrywa jednostkę napędową o mocy 350 KM, który umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie niespełna 5 sekund. Model S60 Polestar to już drugi samochód od szwedzkiego koncernu, który użytkowany jest na co dzień przez policjantów z Rose Bay. W poprzednim roku tamtejszą flotę policyjną zasilił model S60 T5.

Digiqole ad

Inne wpisy

4 Komentarze

  • Przy takich furach to aż chciałoby się być zatrzymywanym. Niech sobie sprawdzają dokumenty, a ja sobie bym przynajmniej z bliska to cudo obejrzał 🙂

  • Strasznie mało tych modeli Volvo w Polsce, tym bardziej w kombi, a szkoda, bo to bardzo fajne auto.

  • W sumie 350 KM to nie jest jakaś straszna moc biorąc pod uwagę co jeździ czasem po drogach choćby w naszym kraju.

  • Ciekawe ile tych samochodów dostali bo artykuł brzmi tak jakby otrzymali 1 sztukę, swoją drogą fajne auto.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *