Nowe Volvo S60 – elegancja, moc, przestronność

Volvo od lat jest synonimem luksusu i bezpieczeństwa. Jednym z jego najnowszych dzieci jest model Volvo S60. Co go wyróżnia? Czy wpisuje się w filozofię tej marki? A może jest czymś całkowicie nowym?

Minimalistyczny design


S60 charakteryzuje się bardzo eleganckim designem. To limuzyna o sportowym charakterze. W ten sposób łączy w sobie dwie na pozór sprzeczne cechy. Ma drapieżną sylwetkę, która cechuje samochody Volvo. Równocześnie charakteryzuje się bezpieczeństwem. To auto jest idealne dla indywidualistów, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania i świetny wygląd.

Volvo S60 – dostępne wersje


Ten model Volvo dostępny jest aż w czterech wersjach wyposażenia. Każda z nich jest wykonana z użyciem najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu, każdy znajdzie taką, która odpowiada mu najbardziej.

Momentum


Wersja Momentum to mariaż elegancji i technologii. Wyróżnia się drapieżnymi reflektorami w kształcie litery T. Tą konkretną wersję wyposażenia wyróżnia również grill z czarną wstawką oraz obręcze kół. W przestronnym wnętrzu króluje panel dotykowy. To on pozwala na zarządzanie samochodem.

Inscription


Inscription to wcielenie luksusu rodem ze Szwecji. Jej cechą charakterystyczną są chromowane wykończenia – grilla, przednich kratek oraz obramowań bocznych okien. Doskonale komponują się z naturalną skórą, która znajduje się we wnętrzu. Ta wersja jest też wyposażona w 18- lub 19-calowe felgi z diamentowym wykończeniem. To kolejna cecha, która odróżnia samochody Volvo od innych marek.

R-design


R-design charakteryzuje się sportowym zacięciem. Drapieżny pazur podkreślają czarne wstawki w przednich grillach. Ma niższe i bardziej sztywne zawieszenie niż egzemplarze z innych wersji. R-design pozwala na lepsze wyczucie pojazdu. Jest maszyną stworzoną dla miłośników jazdy. Wersję tę odróżnia od innych czarna podsufitka oraz fotele pokryte skórzano-tekstylną tapicerką. Jest ona mniej elegancka, ale zdecydowanie lepiej nadaje się dla sportowych maszyn.

Polestar Engineered


Polestar Engineered posiada napęd hybrydowy. W jego zawieszeniu wykonano też pewne modyfikacje, które sprawiają, że ta wersja ma tak dobre osiągi jak auta z silnikami spalinowymi. Porywające osiągi zapewnia napęd hybrydowy T8 Twin Engine. Wpływ na to mają też obręcze kół z aluminium, które zmniejszają masę auta, równocześnie nadając mu jeszcze bardziej sportowego wyrazu. Ta wersja jest wzbogacona o specjalnie dobrane elementy zawieszenia oraz hamulce wyczynowe i rozpórkę, która poprawia precyzję działania układu kierowniczego.

Digiqole ad

Inne wpisy

1 Comment

  • Bardzo dużo osób w dalszym ciągu kojarzy markę Volvo z ociężałymi, trumno-podobnymi combi, a w ostatnich latach szwedzki koncern poczynił ogromne zmiany w kwestii estetyki ich modeli samochodów, pozostając jednocześnie niekwestionowanym królem bezpieczeństwa, z czym zawsze marka ta była kojarzona. Sam przez długi czas byłem szczęśliwym posiadaczem Volvo V40, obecnie jeżdżę jednym z modeli VW Golfa i często zaglądam na bloga https://vw-golf-blog.pl/ który w całości poświęcony jest różnym modelom Golfa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *