Szesnasta rocznica Volvo China Open odbędzie się w tym tygodniu na nowym polu, Jinji Lake International Golf Club, mowa o Suzhou, z rekordową nagrodą – 2.5 mln USD, w zawodach na najwyższej jakości i najbardziej kosmopolitycznym polu golfowym w historii.

176 ludzi osobowości golfa, ponad 350 tytułów mistrzowskich z całego świata. Sześciu ostatnich mistrzów Volvo China Open ustawionych tuz obok dwóch kapitanów Ryde Cup 2010, Colin Montogomerie (Europe), and Corey Pavin (USA), najwyższy na pozycji Szwed, Henrik Stenson. Chiński numer jeden – Liang Wenchong i koreański YE Yang – pierwszy Azjata, który wygrał tytuł „Major”, i jego pozycji na Volvo China Open prosto z jego końcowego ósmego  miejsca na US Masters.

Kiedy Volvo stało się pierwszą zachodnią marką, która zainwestowała w golfa w Chinach w 1995, istniały tylko cztery pola golfowe i dwunastu profesjonalistów. Dziś Chiny są najszybciej rozwijającym się rynkiem, a Chińskie Stowarzyszenie Golfa planuje budowę 1,400 pól golfowych w ciągu najbliższej dekady, z przewidywaniami, że golfistów w ciągu 6 najbliższych lat może być już 20 milionów Chinach.

„Dzięki przyłączenia golfa do Igrzysk Olimpijskich w 2016 r. Jestem przekonany, że golf w Chinach zrobi kolejny krok do przodu. Obecnie rozwój tego sportu zaznaczył się jako jedna z najbardziej niezwykłych historii sportu i cieszę się, mogąc być jej częścią.” – powiedział Colin Montgomerie.

Komentując swój drugi występ na Volvo China Open, Szwed numer jeden Henrik Stenson powiedział: „Minęło kilka lat od kiedy grałem na mistrzostwach Open National Golf w Chinach, i kiedy pojawiłem się tu i zobaczyłem jak to wszystko teraz wygląda, wspaniałe pola golfowe, wysokie nagrody. Wspaniale było zobaczyć jak ten sport rozwinął się w Chinach”.

Volvo China Open jest również atrakcyjnym wydarzeniem dla gwiazd sportu, biznesu. Fińska gwiazda Formuły 1, Heikko Kovalainen, grał w Pro-am na Sunday’s Chinese F! Grand Prix, z kilkoma chińskimi celebrytami, którzy pojawić się mają w ciągu czterech dni gry.

Z rekordową nagrodą w wysokości 2.5 miliona USD, światowej klasy nowe miejsce spotkań, Gary Player –  Suzhou Jinji Lake International Golf Club, z nową pięcioletnią umową  pomiędzy Chińskim Stowarzyszeniem Golfa,a firmą Volvo jako promotorów /organizatorów wydarzenia/, Volvo China Open wkroczyć może w nową ekscytującą erę na arenie międzynarodowej.

Nauki jakie ze szkoły w ciągu ostatnich 15 lat wyniosło Volvo China Open, jest teraz w trakcie nauczania akademickiego, i jestem przekonany, że skończy studia z tytułem magistra, aby stać się mocną siłą w światowym  golfie w przeciągu następnych pięciu lat” – powiedział Per Ericsson, Prezes Zarządu Volvo (golf), dodając jeszcze, że z siłą z jaka Volvo Cars i Volvo Group promują markę na mistrzostwach w Chinach,  przyszłość jest w rzeczywistości bardzo jasna.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *