UOKiK na podstawie informacji, którą uzyskał od Volvo Auto Polska ogłosił akcję serwisową, aby wyeliminować zagrożenie. Objęte akcją mają być Volvo S80, S60, V70 i V60.

Na czym polega potencjalna usterka? Mowa tutaj o możliwości wycieku płynu do wspomagania kierownicy. Objawić się to może trudniejszym obracaniem koła kierownicy i głośniejszą pracą układu kierowniczego. W skrajnych przypadkach może dojść do nagłej utraty wspomagania, bez wcześniejszego zasygnalizowania. To wszystko powoduje, że istnieje ryzyko powstania niebezpiecznych sytuacji na drodze. Na polskich drogach jeździ dokładnie 33 samochody, które objęte są tą akcją serwisową.

Poza tym, podobną usterką zagrożone są też modele S80, co się wiąże z nieprawidłowym poprowadzeniem przewodu chłodzącego układ wspomagania. Przez to istnieje ryzyko uszkodzenia przewodu powrotnego tego układu. Jakie mogą być symptomy tej usterki? Mowa tu przede wszystkim o wycieku płynu wspomagania i utrata wspomagania kierownicy. Przez to, że awaria może dać o sobie znać nagle i niespodziewane, usterka może stać się powodem stworzenia niebezpieczeństwa na drodze.

Tego typu usterką są zagrożone 88 samochody na rynku polskim. Lista numerów nadwozia (VIN), objętych akcją serwisową, dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej UOKiK-u.

Volvo Auto Polska sp. z o.o. nie dysponuje wiadomościami odnośnie jakichkolwiek kolizji ze skutkiem uszkodzenia zdrowia, związanych z tymi awariami.

Właściciele aut objętych kampanią naprawczą są indywidualnie zapraszani autoryzowanych stacji obsługi, aby dokonać naprawy, eliminującej wspomniane wyżej usterki.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *