Volvo rozpoczyna współpracę z Androidem

Największe koncerny motoryzacyjne prześcigają się w zakresie integracji nowoczesnych pojazdów z najnowszymi pojazdami. Tym tropem idzie także Volvo, które rozpoczyna współpracę z firmą Google – właścicielem systemu Android.

Android to najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany system operacyjny na nowoczesnych telefonach komórkowych czyli tzw. smartfonach. Ilość osób korzystających ze smartfonów ciągle wzrasta, nic więc dziwnego w tym, że największe koncerny motoryzacyjne chcą walczyć o swoich klientów, oferując pełne integracje poszczególnych systemów na pokładzie nowych samochodów.

Volvo kojarzy się z bezpieczeństwem, zaś Android jest systemem operacyjnym na telefony. Czyżby Volvo planowało zniechęcić kierowców do korzystania z telefonu w trakcie jazdy, kosztem zagwarantowania większego bezpieczeństwa prowadzenia auta?

Wiadomo póki co, iż wspólnie stworzony system w ramach współpracy Google z Volvo ma całkowicie odmienić postrzeganie dotychczas istniejących systemów infotainment w samochodach. Bogata ilość dostępnych, zintegrowanych aplikacji będzie w stanie przydać się kierowcy oraz pasażerom oferując ogromną ilość usług zarówno w zakresie obsługi samochodu, jak i rozrywki.

Sami jesteśmy niezwykle ciekawi owoców tej współpracy.

Digiqole ad

Inne wpisy

1 Comment

  • Słyszałem właśnie o tym, bardzo fajnie, że jest możliwa współpraca między Volvo a Andkiem;)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *