Volvo XC60 zadebiutuje w Genewie

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, które rozpoczną się już na początku marca, Volvo zaprezentuje oficjalnie model XC60. Czego możemy spodziewać się po tym samochodzie?

Volvo XC60 to aktualnie najlepiej sprzedający się SUV w gamie modelowej szwedzkiego koncernu motoryzacyjnego. Nic zatem dziwnego, iż na fali popularności oraz wyników sprzedażowych auta, szwedzcy konstruktorzy postanowili zaprezentować jego następcę.

Nowe Volvo XC60 będzie w licznych aspektach czerpało ze swojego starszego brata, czyli Volvo XC90. Mowa tutaj o kwestiach stylistycznych, jak np. charakterystyczny pas przedni. Dodatkowo, auto będzie posiadało charakterystyczne paski w zakresie świateł LED, które stanowią wspólną, unikalną cechę dla wszystkich, nowych pojazdów Volvo.

Volvo XC60 skonstruowane zostało w oparciu o płytę podłogową SPA, na której stworzony został m.in. starszy brat XC60, czyli XC90. Do zasilania nowej XC60 posłużą głównie nowe, czterocylindrowe silniki z gamy motorów Volvo, zaś według nieoficjalnych, lecz bardzo prawdopodobnych informacji, Volvo XC60 może być dostępne w sprzedaży wraz z przynajmniej jednym układem hybrydowym.

Nowe Volvo XC60 zostanie oficjalnie zaprezentowane już 7-go marca, podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

Digiqole ad

Inne wpisy

1 Comment

  • Widziałem ten nowy model volvo XC60 i rzeczywiście istna rewelacja, jeździł już ktoś tym modelem ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *