Innowacyjny system bezpieczeństwa od Volvo

Volvo prowadzi prace nad innowacyjnym systemem bezpieczeństwa, który ma za zadanie wspomóc kierowcę w zakresie omijania przeszkód w awaryjnych sytuacjach.

Nie od dziś wiadomo, że szwedzki koncern motoryzacyjny na pierwszy miejscu stawia sobie właśnie kwestie bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów ich pojazdów. Volvo ma na to liczne dowody w postaci badań oraz raportów. Przedstawiciele szwedzkiego koncernu chwalą się, iż wprowadzony kilka lat temu system ostrzegający o najechaniu na tył pojazdu sprawił, że liczba tego rodzaju wypadków na terytorium Szwecji spadła o 45%.

Wspomniany powyżej system oferował wyłącznie hamowanie w przypadku braku interakcji kierowcy. Tym razem, inżynierzy Volvo postanowili pójść o krok dalej – nowy system bezpieczeństwa, o którym wspominaliśmy na początku artykułu będzie w stanie nie tylko odpowiadać za układ hamulcowy, ale także w przypadku braku możliwości wyhamowania odpowiednio wcześnie, będzie w stanie zmienić kierunek jazdy pojazdu, o ile będzie to możliwe.

System nazywa się City Safety i będzie obowiązywał w zakresie prędkości od 50 km/h do 100 km/h. System ma na celu minimalizację ryzyka kolizji oraz unikanie ich, gdy to możliwe. Liczne czujniki zamontowane w samochodach Volvo będą w stanie wykrywać oraz unikać innych pojazdów, ludzi, a także większych zwierząt.

Przypomnijmy, że Volvo ma ambitne plany dotyczące bezpieczeństwa, według których do 2020 roku, nikt nie ucierpi w wyniku zdarzeń ze szwedzkimi samochodami.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *