Nadchodzi premiera Volvo XC40

Nowe Volvo XC40 według planów ma być mniejszym odpowiednikiem doskonale znanego i lubianego wśród kierowców modelu XC60. Wiele wskazuje na to, że premiera Volvo XC40 odbędzie się już jesienią, w związku z czym do sieci trafia coraz więcej przecieków na temat tego samochodu.

Na samym starcie warto zaznaczyć, iż Volvo XC60 jest jednym z ulubionych samochodów Polaków w zakresie segmentu premium. Polacy od dłuższego czasu cenią sobie bezpieczeństwo, z jakimi kojarzone są samochody szwedzkiego koncernu – nic zatem dziwnego, że premiera Volvo XC40 wzbudza spore emocje, nie tylko zagranicą, ale także w naszym kraju. Volvo XC40 ma być wyraźnie mniejsze od swojego starszego brata, ale oprócz tego także znacznie tańsze. Czy Volvo XC40 ma szanse na ciepłe przyjęcie na polskim rynku motoryzacyjnym?

Na kilka tygodni przed oficjalną premierą Volvo XC40, atmosferę przed premierą podgrzewa sam szwedzki koncern motoryzacyjny, który udostępnia do sieci kolejne zwiastuny samochodu. Jak bywa w zwyczajach producentów samochodów – stopniowanie atmosfery nie umożliwi wypuszczenia do sieci pełnych zdjęć pojazdu, przez co na renderze widać wyłącznie fragment auta, z którego nie możemy wnioskować zbyt wiele. Co wiemy jednak na chwilę obecną o nowym Volvo XC40?

Wiele wskazuje na to, że Volvo XC40 będzie mniejszą, odświeżoną kopią modelu XC60. Wiemy już, że auto zostanie stworzone w oparciu o płytę podłogową CMA, a pod maską pojazdu zagoszczą głównie 4-cylindrowe jednostki napędowe, zaś wyjątek będzie stanowił 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra.
Oficjalna premiera samochodu najprawdopodobniej odbędzie się już jesienią tego roku, być może podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *