Ambitne plany Volvo

Chińska firma Geely jest od wielu lat właścicielem znanej, szwedzkiej marki Volvo. Niedawno, na potrzeby ambitnych planów koncernu powstała firma Lynk & Co, która ma zwiastować sporo zmian w najbliższym czasie. O co konkretnie chodzi?

lynk-co-01Jak już wspominaliśmy, Chińczycy od wielu lat są właścicielem szwedzkiej marki Volvo. Przez ten czas, firma Geely wykorzystywała wiele technologii Volvo, głównie w zakresie bezpieczeństwa. Po kilku latach takiej współpracy Chińczycy stwierdzili, iż jest to najwyższa pora na stworzenie własnej, autorskiej marki, pod którą od podstaw będą oni produkowali samochody, zarówno dla rodzimego rynku, jak i dla Europy. I właśnie w ten sposób powstała marka Lynk & Co, która już pracuje nad stworzeniem swojego pierwszego samochodu.

Dla wielu fanów motoryzacji nie będzie zdziwieniem fakt, iż pierwsze auto z koncernu Lynk & Co zostanie oznaczone po prostu numerem 01. Na długo przed oficjalną premierą tego auta wiemy już, iż będzie ono wykorzystywało identyczną płytę podłogową, jaka zostanie zastosowana w nowej rodzinie Volvo, a konkretnie XC/V40. Platforma ta pozwala na stosowanie pod maską trzycylindrowych oraz czterocylindrowych jednostek napędowych. Wiadomo także, iż samochód z pewnością będzie oferował kierowcom także napęd hybrydowy.

Marka Lynk & Co ma zadebiutować w Chinach już w przyszłym roku. Po debiucie na rodzimym rynku, Lynk & Co ma wejść także na rynek Ameryki Północnej oraz do Europy.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.