Volvo C70 to miejski kabriolet, który nie wzbudził zbyt dużego zainteresowania na rynku motoryzacyjnym. Jest to główny powód, dla którego szwedzki koncern musiał zadecydować o zakończeniu produkcji tego auta.

volvo c70Pierwsza generacja Volvo C70 zadebiutowała w 1997 roku. Jej następca w postaci drugiej generacji trafił na rynek 8 lat później. Obie wersje auta nie cieszyły się takim powodzeniem i zainteresowaniem jak można było przypuszczać. Aktualnie w sprzedaży jest jeszcze model w specjalnej odmianie Limited Edition, jednak już w przyszłym roku oficjalnie zakończona zostanie produkcja wszystkich odmian wyposażeniowych i silnikowych Volvo C70.

Wraz z zakończeniem produkcji modelu C70 zaczynają pojawiać się pierwsze plotki o jego planowanym następcy. Całkiem prawdopodobne jest, że nowy kabriolet Volvo oparty będzie o prototyp Concept Coupe zaprezentowany nie tak dawno podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie. Auto wzbudziło ogromne zainteresowanie pośród uczestników wspomnianego salonu samochodowego, przez co mogłoby się spotkać także z ciepłym przyjęciem przez potencjalnych klientów.

 

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.