Najnowszy koncept od Volvo w Genewie

Lut 28th, 2014 | Przez | Kategoria: Aktualności

Na Targi Motoryzacyjne w Genewie Volvo przygotowało trzy nowe koncepty. Najnowszym z nich jest Concept Estate, który wg zwolenników marki stanowi nawiązanie do Volvo 1800 ES.

volvoconceptAuto wzbudza tak dużo emocji, gdyż Volvo 1800P według wielbicieli marki stanowi najlepszy samochód w historii koncernu. Zdecydowaną większość produkcji stanowiła odmiana nadwozia coupe, jednak w wersji shooting brake występowało ono jako Volvo 1800 ES. Historia lubi zataczać koło, a szwedzki koncern modelem Concept Estate proponuje nawiązać do legendarnego modelu.

Już pierwszy rzut oka na szkice patentowe sprawia, że trudno nie zauważyć porównań pomiędzy oboma modelami. Volvo Concept Estate będzie o wiele bardziej zaawansowane technologicznie, przez co będzie w stanie zdystansować swoją najbliższą konkurencję. Dowodem tego jest m.in. panel centralny, na którym nie uświadczymy sporej ilości pokręteł i przycisków, a… dotykowy wyświetlacz, którego system bazować będzie na i-OS-ie.

Wystarczy spojrzeć na profile obu samochodów, aby uzmysłowić sobie ile przez kilkadziesiąt lat zmieniło się w motoryzacji. Sporą różnicę widać m.in. w wielkości kół. Volvo 1800 ES posiadało 15-calowe obręcze, a jego nowoczesny odpowiednik będzie posiadał felgi aż o 6 cali większe. Jeszcze większą przewagę będzie można zauważyć w zakresie napędzania obu aut. Pod maską Volvo Concept Estate znajdować się będzie dwulitrowy silnik Drive-E o mocy ponad 300 KM, który wspierany będzie przez elektryczną jednostkę napędową.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj