Nowe silniki Drive-E od Volvo

Wrz 24th, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Wiele wskazuje niestety na to, że zaprezentowany podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie samochód Volvo Concept Coupe nigdy nie trafi do seryjnej produkcji. Inny los ma za to spotkać silnik, w który pojazd został wstępnie wyposażony.

Volvo Drive E T6Volvo Concept Coupe, które z informacji oficjalnie podanych przez producenta nie trafi do seryjnej produkcji zasilane jest za pośrednictwem 2-litrowego silnika benzynowego. Ta jednostka napędowa ma zapoczątkować rodzinę nowoczesnych silników Volvo oznaczonych jako Drive-E. Oprócz jednostek napędowych zadebiutować ma również ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów, która przeznaczona będzie wyłącznie do silników Drive-E. Wszystkie silniki z rodziny Drive-E zostały zaprojektowane od podstaw i w najbliższej przyszłości mają zastąpić wszystkie, oferowane dotąd pięciocylindrowe i sześciocylindrowe motory.

Wszystkie silniki będą charakteryzowały się dokładnie taką samą pojemnością, a różnić się będą jedynie zakresem mocy. W ten sposób zakres mocy jednostek wysokoprężnych to 120 – 232 KM, zaś silników benzynowych 140 – 306 KM (będą one oferowane także w odmianach hybrydowych).

Tagi: , , , ,

Skomentuj