Szwedzki koncern motoryzacyjny idzie za ciosem – w najnowszym modelu oznaczonym jako XC90 zadebiutują doskonale wyglądające koncepcyjne reflektory, które w przeszłości prezentowane były w kilku prototypach Volvo.

Volvo-XC90-młot-thoraPo raz pierwszy reflektory, które świecą na kształt leżącej litery „T” zaprezentowane zostały w koncepcyjnej wersji modelu XC. Już wtedy, podczas targów motoryzacyjnych zdobyły serca wielu kierowców, a projektanci dumnie chwalili się swoim nowym wynalazkiem, który wstępnie nazwany został „młotem Thora”.

O tym, że światła te trafią do seryjnej produkcji Volvo XC90 poinformował starszy wiceprezes ds. designu szwedzkiej grupy Volvo – Thomas Ingenlath. Przyznał on, że zastosowanie nowoczesnych reflektorów Volvo sprawi, iż każdy model XC90 będzie doskonale rozpoznawalny na drodze, nawet w nocy, poprzez odbijający się kształt światła w lusterkach bocznych oraz wstecznym. Będzie to wizytówka, z którą Volvo XC90 stanie się rozpoznawalne na całym świecie. Premiera najnowszego modelu Volvo odbędzie się już w przyszłym tygodniu w Szwecji.

Digiqole ad

Inne wpisy

1 Comment

  • Reflektory wyglądają świetnie, do tego ten pomysł z wizytówką samochodu – naprawdę ciekawie to obmyślili Dobrze, że trafią do seryjnej produkcji Volvo, już zazdroszczę tym, którzy będą go mieli 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *