Volvo S60 Polestar po raz pierwszy zostało zostało w czerwcu ubiegłego roku. Obecnie wbrew pozorom samochód ma coraz większe szanse na trafienie do seryjnej produkcji.

Błękitne Volvo od strony wizualnej prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie, jednak najbardziej fanów motoryzacji zainteresował silnik, jaki trafi pod maskę prezentowanego egzemplarza. Otóż S60 Polstar napędzane będzie benzynową jednostką napędową T6, która generuje 508 KM mocy oraz dysponuje maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 575 Nm. Wyniki te pozwalają rozwijać prędkość maksymalną powyżej 300 km/h. Z kolei przyspieszenie od 0 do 100 km/h możliwe jest po przejechaniu zaledwie 3,9 sekundy.

Volvo S60 Polestar Concept otrzymało zawieszenie oraz nadwozie od firmy Ohlins. Całości oprócz pięknego lakieru charakteru nadają 19-calowe felgi wykonane ze stopów metalów lekkich wraz z kołami o rozmiarze 265/35. Koncept ten uzyskał poparcie zarówno firmy tuningowej Polestar jak i koncernu Volvo. Christian Dahl czyli założyciel oraz właściciel Polestar przyznał, że samochód jest „najszybszym autem koncepcyjnym w historii Volvo”. Natomiast kierowca wyścigowy Volvo-Polestar – Robert Dahlgren przyznał, że S60 Polestar to najbardziej imponujące Volvo z jakim miał do czynienia. Dodał, że wbrew pozorom nadal czuć w nim oryginalnego ducha szwedzkiego producenta samochodów.

Póki co tajemnicą pozostaje planowany rok debiutu S60 Polestar. Wiadomo jednak, że współpraca na linii Volvo – Polestar nieustannie zacieśnia się, co pozwala przypuszczać, że wkrótce auto może trafić do seryjnej produkcji. Jeżeli tak by się stało to z pewnością powstałaby ograniczona ilość egzemplarzy tego modelu.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *