Samodzielna jazda po mieście w Volvo

Gru 30th, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Szwedzki producent doskonale znany jest w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii, a przede wszystkim systemów bezpieczeństwa. Tym razem inżynierzy Volvo wymyślili system, który umożliwi samochodom Volvo samodzielne przemieszczanie się po mieście.

volvo-drive-meVolvo zaprezentowało światu system „Drive me” zakładający, że do końca 2017 roku na ulicach Goteborgu pojawi się 100 samochodów Volvo, które nie będą wymagały interwencji kierowcy. Projekt spotkał się ze sporym uznaniem szwedzkiego rządu oraz lokalnych władz, dzięki czemu uzyskał niezbędne dofinansowanie oraz wsparcie.

Szwedzki producent samochodowy postawił sobie za cel sprawdzenie praktyczności dopracowywanego rozwiązania. W tym momencie dokładnie sprawdzane jest jak system zmienia przepływ ruchu oraz zużycie paliwa. Inżynierzy Volvo zastanawiają się również nad tym, czy w celu wprowadzenia bezobsługowych samochodów do ruchu codziennego nie będzie wymagać dodatkowych zmian w infrastrukturze drogowej. Warto dodać, że w tym roku szwedzki koncern motoryzacyjny zaprezentował już koncepcję systemu, dzięki któremu z perspektywy aplikacji na smartfona będziemy mogli samodzielnie zlecić parkowanie samochodu.

 

 

Tagi: , , ,

Skomentuj