Sensus Connected Touch od Volvo

Mar 20th, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

O tym, że Volvo oprócz bycia liderem w zakresie bezpieczeństwa zajmuje wiodącą pozycję pod względem technologicznych innowacji wie niemal każdy fan motoryzacji. Tym razem szwedzki koncern prezentuje system sterujący funkcjami samochodu oparty na Androidze.

Volvo-Sensus-Connected-TouchVolvo Sensus Connected Touch to nowy system pokładowy umożliwiający sterowanie funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu lub komend głosowych. Volvo jako pierwsze postanowiło oprzeć swój wynalazek o popularny system operacyjny nowoczesnych smartfonów – Android. Działanie to w znacznej mierze ułatwiło obsługę, ale dodatkowo otworzyło szereg multimedialnych możliwości.

Centrum dowodzenia stanowi duży, 7-calowy wyświetlacz umieszczony na środku deski rozdzielczej. Ekran jest wrażliwy na ciepło, co umożliwia korzystanie z funkcji dotykowych nawet w rękawiczkach. Specjalnie z myślą o osobach, które gustują w tradycyjnych rozwiązaniach przygotowano standardową metodę sterowania przy pomocy przycisków. Oprócz tych dwóch metod możliwe jest również sterowanie głosem. Szwedzi podkreślają, że pełny potencjał systemu można wykorzystać jedynie wówczas, gdy jest on podłączony do internetu.

Sensus Connected Touch współpracuje z Google Play oraz takimi aplikacjami jak Google Maps czy nawigacja iGo. Dotykowy ekran może ponadto służyć do przeglądania internetu, przeglądania portalów społecznościowych oraz nawet grania w gry dostępne na system Android. Oczywiście w trakcie jazdy jest to urozmaicenie służące przede wszystkim pasażerom. Zamówienia na system będą przyjmowane od czerwca i są dostępne dla modeli S60, V60, XC60, V70, XC70, S80 i V40.

Tagi: , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Ciekawe rozwiązanie 🙂

Skomentuj