Już od dłuższego czasu możemy na rynku motoryzacyjnym zaobserwować swoistego rodzaju walkę producentów. Walkę, kto może zaoferować klientom samochód nowocześniejszy, ładniejszy, bardziej ekonomiczny i szybszy – po prostu lepszy. Firma Volvo również włączyła się do tej walki, czego dowodem mogą być m.in. obecnie prowadzone prace nad nową generacją XC90.

Po okresie stagnacji, która wynikała z początkowych napięć pomiędzy szwedzką marką a ich chińskim właścicielami wydaje się, że wszystko wraca do normy. Przedstawiciele Volvo oficjalnie oznajmili bowiem, że szwedzcy inżynierowie pracują nad nowym modelem SUV-a.

Jak dotychczas, szefowie Volvo nie ujawnili szczegółów na temat specyfikacji technicznej nowej XC90, czy momentu wejścia na rynek pojazdu. Rąbka tajemnicy uchylił szef amerykańskiego oddziału marki, Doug Speck, który stwierdził w wywiadzie dla serwisu Automotive News, że zanim to nastąpi, światło dzienne może ujrzeć poliftingowa wersja aktualnie produkowanego auta.

Volvo XC90 to pierwszy SUV w historii marki. Największym rynkiem zbytu są Stany Zjednoczone. Warty przypomnienia jest fakt, że obecnie dostępny w salonach model Volvo XC90 jest obecny od blisko dziesięciu lat. W 2006 roku samochód został pierwszemu poważnemu face liftingowi, który obejmował lekko zmieniony wygląd zewnętrzny (zmodyfikowano osłonę chłodnicy, reflektory z przodu i tyłu oraz wprowadzono listwy boczne i klamki w kolorze nadwozia) i bardziej luksusowe wnętrze.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *