Szwedzi przygotowują na dalszą część 2012 roku specjalne niespodzianki dla swoich klientów. Mowa tu o unikalnych, nowych opcji wyposażenia i specjalnym silniku wysokoprężnym. Modyfikacje te mają objąć modele takie jak S60, V60, V70 i S80.

Volvo ma nadzieję, że zmiany pozwolą na gonienie konkurencji i dalszej poprawie parametrów ekonomicznych i ekologicznych swoich aut. Silnik D3 to pięciocylindrowa, 2-litrowa jednostka o mocy 136 KM. Auta mające na wyposażeniu ten silnik posiadać będą też system start-stop (oprócz modelu XC60 z automatyczną skrzynią biegów). Szwedzi zapewniają, że silnik ten będzie tak samo ekologiczny jak najmniejsza jednostka Diesla w ofercie Volvo.

Wspominaliśmy również o nowej opcji wyposażenia – co się w niej znajdzie? Klienci będą mieli do dyspozycji światła automatycznie przełączające się między drogowymi a mijania, samochód wykryje też kiedy znajduje się w tunelu i sam włączy wtedy lampy. Dodatkowo na ekranie w kabinie auta będą wyświetlały się znaki drogowe, które mijamy, a automat będzie miał także podświetlony lewarek.

Co do zmian w designie czy stylistyce musimy Was zawieść – jedynymi modyfikacjami będą nowe wzory alufelg, a model V70 dostanie także nową osłonę chłodnicy z błyszczącym czarnym lakierem.

Digiqole ad

Inne wpisy

1 Comment

  • Śwagier miał kiedyś Volvo. Świetny samochód!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *