Volvo podwaja produkcję hybrydy

Maj 21st, 2013 | Przez | Kategoria: Aktualności

Szwedzki koncern otwarcie przyznaje, że nawet w najbardziej optymistycznych założeniach nie spodziewali się takiej popularności Volvo V60 Plug-in Hybrid.

volvo v60 plug-in hybridVolvo nie nadąża z produkcją modelu V60 Plug-in Hybrid. Powodem jest ogromna liczba zamówień na ten konkretny samochód, przez co szwedzki producent zdecydował się na dwukrotne zwiększenie produkcji. Dlaczego kierowcy upodobali sobie akurat ten samochód?

Z pewnością jednym z czynników jest wyjątkowo niski poziom spalania. Szacuje się, że na każde pokonane 100 kilometrów auto potrzebuje zaledwie 1,8 litra oleju napędowego. Emisja spalin stoi na równie niskim poziomie – wynosi 48 g/km.

Volvo V60 Plug-in Hybrid dysponuje napędem elektrycznym połączonym z silnikiem diesla o mocy 285 KM. Podróżować można w jednym z trzech wybranych trybów jazdy – Pure, Hybrid i Power. Zasięg przy wykorzystaniu wyłącznie silnika elektrycznego wynosi ok 50 kilometrów. Szwedzki producent ma zamiar zwiększyć produkcję ze 150 do 282 tygodniowo w fabryce w Szwecji, a w całym 2014 roku ma zostać wyprodukowanych 10 tys. egzemplarzy Volvo V60 Plug-in Hybrid.

Tagi: , , , ,

Skomentuj