Volvo prezentuje nowy prototyp

Szwedzki koncern motoryzacyjny, który od dłuższego czasu należy do chińskiej firmy Geely zaprezentował właśnie nowy prototyp. Auto tylko na pierwszy rzut oka przypomina model XC90, jednak we wnętrzu skrywa się coś całkiem innego…

Volvo XC90 jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów koncernu Volvo na wszelkich oferowanych rynkach. Nic więc dziwnego zatem, iż producent postanowił na swój sposób wybić się na zaakceptowanym już przez klientów wyglądzie auta. Konstruktorzy Volvo przygotowali nietypowy prototyp, który z wyglądu zewnętrznego jest bardzo podobny do wspomnianego XC90, jednak technologicznie jest to samochód o wiele bardziej zaawansowany.

Tajemniczy koncept został kilka dni temu przyłapany przez tzw. szpiegów motoryzacyjnych. Samochód w tylnej części oraz na dachu posiada specjalny stelaż, który najprawdopodobniej ma służyć do dociążenia tylnej osi. Gołym okiem da się także zauważyć, iż prototyp w porównaniu z seryjną odmianą XC90 charakteryzuje się większym prześwitem, co może świadczyć o terenowych właściwościach nowego modelu.

Dziennikarze motoryzacyjni z całego świata mają rozmaite przypuszczenia. Niewykluczone jest, iż Volvo pracuje nad większą odmianą modelu XC90, które miałoby prawdopodobnie być przeznaczone na rynek amerykański. Być może Volvo ma zamiar stworzyć pick up’a – jest to teoria, która równie często jest poruszana w mediach.

Sam producent póki co nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia na ten temat.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *