Volvo rozpoczyna współpracę z firmą Uber

Oba przedsiębiorstwa oficjalnie poinformowały o nawiązaniu współpracy za pośrednictwem oficjalnych komunikatów. W ramach wspólnych działań, obie firmy pracować będą nad… samochodami autonomicznymi.

volvo-uberO firmie Uber w Polsce zrobiło się głośno kilka dobrych miesięcy temu. Idea firmy jest taka, że każdy kierowca, który spełnia dość restrykcyjne wymogi firmy (dotyczące m.in. minimalnego wieku samochodu) może zarejestrować się w aplikacji Uber i być odpowiedzialnym za transport innych ludzi i na tym zarabiać. Firma Uber jest prawdziwą zmorą taksówkarzy w większych miastach, bo jak okazuje się – usługi Ubera często są dokładniejsze, a także tańsze w porównaniu do popularnych w naszym kraju taksówek.

Sama idea współpracy wydaje się być bardzo prosta. Volvo ma pracować nad samochodami autonomicznymi, które będą przekazywane do firmy Uber w celu testów. Auta, które będą tworzone na podstawie podjętej współpracy będą wykorzystywały platformy podłogowe SPA (Scalable Product Architecture), na której już tworzone są takie modele jak m.in. Volvo XC90, czy Volvo V90.

Warto zaznaczyć, że Volvo od kilku lat prowadzi zaawansowane prace nad samochodami autonomicznymi. Jeden z flagowych programów szwedzko-chińskiego koncernu, czyli Drive Me został zainicjowany w 2013 roku. W chwili obecnej, Volvo jest jednym z pionierów w zakresie tworzenia pojazdów autonomicznych.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *