Volvo S90 nadchodzi wielkimi krokami

Szwedzko-chiński koncern motoryzacyjny od wielu miesięcy zapowiadał premierę kilku nowych, kluczowych modeli dla przyszłości firmy. Jednym z takich aut ma być Volvo S90, które właśnie doczekało się oficjalnej zapowiedzi.

volvo-s90Prezentacja nowej gamy modelowej Volvo zapowiedziana została na styczniowe Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne, które odbędą się w Detroit. Oprócz Volvo S90, szwedzko-chiński producent ma zamiar w przyszłym roku zaprezentować także kolejno modele V90 oraz V90 Cross Country, które mają zastąpić nieco wysłużone już modele o oznaczeniach V70 oraz XC90.

Każdy ze wspomnianych nowych samochodów Volvo ma zostać stworzony o całkiem nową płytę podłogową o oznaczeniu SPA, która została wykorzystana już do stworzenia flagowego SUV-a, jakim było Volvo XC90.

Volvo S90 to sedan, który zastąpi model S80. Według nieoficjalnych informacji, gama silników nowego Volvo S90 będzie składała się z 4-cylindrowych wysokoprężnych oraz benzynowych jednostek napędowych. Oprócz tego, wiele wskazuje na to, że Volvo S90 będzie wyposażone także w hybrydowy układ napędowy, generujący nawet 400 KM mocy.

Digiqole ad

Inne wpisy

1 Comment

  • Najbardziej zaciekawił mnie model V90 Cross Country. Niezły pomysł od Volvo i z tego co czytałem, prezentuje naprawdę imponujące osiągi. Plus ten wygląd :D… Rozbijam skarbonkę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.