Volvo S90 od 171 600 PLN

Poznaliśmy oficjalny cennik najnowszego produktu szwedzkiego koncernu Volvo, jakim jest model S90. Zgodnie z zapowiedziami, auto nie będzie dostępne dla każdego, gdyż jego ceny rozpoczynają się od… 171 600 PLN.

volvo-s90Wspomniana powyżej cena obowiązuje dla wersji podstawowej modelu S90. W tych pieniądzach otrzymamy nowe Volvo S90 wraz z silnikiem benzynowym, generującym 150 KM mocy, gdzie napęd będzie przenoszony na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej, manualnej przekładni. Z kolei za najdroższą wersję Volvo S90 przyjdzie potencjalnym nabywcom zapłacić przeszło 340 tys. PLN – będzie to topowa odmiana o oznaczeniu T8 Twin Turbo. Obie wersje łączy jedna wspólna cecha – będą one dostępne w sprzedaży najpóźniej ze wszystkich, dopiero pod koniec bieżącego roku.

Volvo S90 mierzy 4,92 metra długości, 2,02 metra szerokości oraz 1,44 metra wysokości. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to trudno tutaj nie dostrzec nawiązania do sprawdzonego i chętnie nabywanego przez kierowców modelu XC90. Auto może się podobać klientom, którzy będą chcieli je nabyć – mowa tutaj głównie o klientach biznesowych, którzy od samochodu oczekują nie tylko wyglądu, ale także i osiągów.

Digiqole ad

Inne wpisy

1 Comment

  • Za jakość przychodzi płacić. Tak to już wygląda z Volvo. W dodatku, szczerze mówiąc, samochód wygląda obłędnie. Bardzo podoba mi się stylistyka i klasa, którą prezentuje. No cóż – zostaje kwestia kosztów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *