W dzisiejszym artykule co nieco o nowej odmianie Volvo V40, Cross Country. To druga modyfikacja po sportowej wersji R-Design. W wersji Cross Country otrzymujemy podniesione zawieszenie i „terenową” stylistykę. Dla wielbicieli off-roadu Szwedzi zadbali o opcjonalny napęd 4×4, standardowy w przypadku najmocniej wersji T5.

W przypadku Cross Country mówimy przede wszystkim o stylistyce, bo jest to raczej pakiet stylistyczny i wyposażeniowy. Z zewnątrz ujrzymy przede wszystkim czarny i srebrny plastik na zderzakach i progach, co znacznie wyróżnia tą uterenowioną „V40-tkę”. Klient może także liczyć na praktyczne elementy, takie jak relingi dachowe i dużą płytę osłaniającą silnik od spodu.

V40 Cross Country będzie można zakupić z takimi samymi jednostkami napędowymi, co w przypadku standardowego V40. Mamy więc trzy silniki wysokoprężne – jednostka 1.6, oraz dwie wersje 2-litrowego silnika. Co do wersji benzynowych – są dostępne dwie wersje a mianowicie 180 KM jednostka 1.6 i najmocniejsza 2.5 pięciocylindrowa, która oferuje 254 KM oraz 400 Nm. Ta najmocniejsza odmiana oferuje w standardzie napęd na cztery koła, w przypadku pozostałych czterech wersji za taki luksus będziemy musieli dopłacić. W gestii klienta znajduje się też wybór skrzyni biegów – manualnej, klasycznej automatycznej lub dwusprzęgłowej.

A Wy co sądzicie o tym aucie? Chcielibyście je zakupić? Zapraszamy do komentowania!

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.