Volvo V50 – jeden z najpopularniejszych samochodów o nadwoziu typu kombi wyprodukowanych przez szwedzki koncern. Auto zaprezentowane zostało w 2004 roku i produkowane było nieustanne do roku 2012.

Volvo V50

volvo v50Samochód od strony stylistycznej łączy dwie, wydawałoby się – sprzeczne cechy: szwedzką precyzję oraz włoski temperament. Oczywiście z pewnością znajdą się kierowcy, którym Volvo nie będzie się podobało, ale z pewnością nie można szwedzkiemu samochodowi odmówić elegancji – zarówno w wykonaniu nadwozia jak i wnętrza.

Materiały, które zostały wykorzystane do wykończenia wnętrza zostały starannie przemyślane, przez co całość wygląda olśniewająco. Dodając do tego przede wszystkim praktyczne rozmieszczenie przycisków, których można nauczyć się na pamięć po kilku, krótkich przejażdżkach otrzymujemy to, czego oczekujemy od samochodu – elegancji i funkcjonalności. Przednie fotele są regulowane na wielu płaszczyznach, a dłuższe podróże Volvo V50 powinny stanowić prawdziwą przyjemność.

Samochód powinno się oceniać jednak przede wszystkim od strony wrażeń z jazdy – te w Volvo V50 wypadają rewelacyjnie. Wysokoprężne jednostki napędowe pracujące pod maską szwedzkiej maszyny są oszczędne, ciche i naprawdę dynamiczne. Sporą popularnością wśród kierowców cieszy się V50 z silnikiem zapożyczonym prosto od koncernu PSA, w którego skład wchodzi Peugeot oraz Citroen. Wspomniana jednostka napędowa ma dwa litry pojemności, wykorzystuje technologię Common Rail i pozwala na rozpędzenie ciężkiego (1500 kg) Volvo V50 od 0 do 100 km/h w niecałe 10 sekund. Prędkość maksymalna dla tego silnika wynosi 210 km/h. Co ciekawe, nie odbija się to w negatywny sposób na poziomie spalania, a wyniki z rzędu 7 litrów / 100 km nie są trudne do uzyskania.

Volvo V50 – opinie

Volvo V50 to bez wątpienia piękny samochód. Jeżeli chodzi o sam aspekt użytkowania – w zdecydowanej większości kierowcy zadowoleni są z posiadania Volvo V50, ale jako słabe punkty wytykają niewystarczającą ilość miejsca wewnątrz, brak schowków, wysokie spalanie (dotyczy silników benzynowych) oraz wysokie koszta eksploatacji. Pośród mocnych stron Volvo V50 znajduje się wysoki komfort prowadzenia oraz wysoka jakość wykonania samochodu.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *