Rozpoczęła się produkcja seryjna modeli Volvo V60 i S60 Polestar. Pierwsze egzemplarze zdołały już opuścić fabrykę w Torslandzie.

volvo-s60-polestarMenadżer projektu S60/V60 Polestar – Henrik Fries nie krył zachwytu z tego osiągnięcia. Przyznał również, że sukces nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy ludzi zarówno z Volvo jak i z firmy tuningowej Polestar.

Produkcja obu modeli nie będzie należała do wielkich, gdyż będzie liczyła zaledwie 750 modeli. Mimo to według planów Volvo wspomniane egzemplarze mają rozejść się po rynku niczym ciepłe bułeczki. Nie ma się co dziwić, gdyż auta nie dość, że prezentują się niezwykle okazale od strony wyglądu to dodatkowo mają się czym pochwalić jeżeli chodzi o to, co znajduje się pod maską.

Oba samochody napędzane są za pośrednictwem 3-litrowej jednostki napędowej, która generuje aż 345 KM mocy (przy 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego). Przekłada się to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h, które wynosi zaledwie 4,7 sekundy, zaś prędkość maksymalna została ograniczona komputerowo do 250 km/h.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.