Volvo V90 Cross Country oficjalnie

Wrz 18th, 2016 | Przez | Kategoria: Aktualności

Mija przeszło 20 lat od chwili premiery pierwszego terenowego Volvo. Z tej okazji, szwedzki koncern motoryzacyjny postanowił zaprezentować model V90 Cross Country. Czym będzie charakteryzował się ten samochód?

volvo-v90-cross-countryVolvo V90 Cross Country to czwarty model z serii V90. Według zapowiedzi przedstawicieli szwedzkiego koncernu, V90 Cross Country nie będzie konkurowało ze swoimi głównymi rywalami z segmentu wyłącznie atrakcyjnym wyglądem, ale w parze z nim ma iść szereg licznych nowoczesnych rozwiązań. Ponadto, V90 Cross Country było testowane przez Szwedów w najbardziej wymagających warunkach, przez co sama nazwa, czy wygląd samochodu będzie miało rzeczywiste odzwierciedlenie w jego zachowaniu w trudnym terenie.

Volvo V90 Cross Country będzie zasilane za pośrednictwem jednostek napędowych z rodziny Drive-E. Mowa zatem o dwóch silnikach benzynowych – T5 oraz T6 o mocy kolejno 254 i 320 KM, a także o dwóch wysokoprężnych silnikach – D4 i D5 (190 oraz 235 KM mocy). Co ważne, model V90 Cross Country już w standardzie zostanie wyposażony w napęd na cztery koła.

Ceny nowego Volvo V90 Cross Country zostaną podane w najbliższym czasie.

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj