Volvo współpracuje z Mitsubishi

Cze 13th, 2012 | Przez | Kategoria: Aktualności

Do sieci trafiła informacja, że Volvo nawiązało współpracę z innym producentem samochodów – Mitsubishi. Obie firmy koncentrują się na stworzeniu nowej wersji systemu multimedialnego o nazwie Volvo Sensus.

Mitsubishi w tym projekcie będzie odpowiadać za opracowanie nowego systemu multimedialnego do przyszłej generacji samochodów Volvo. Mówiąc konkretniej, Mitsubishi dostarczy moduł centralny i jego zadaniem będzie zaprojektowanie całego systemu Sensus.

Czym zatem jest system Sensus? Jest to układ, który odpowiada za media, nawigację i sterowanie określonymi ustawieniami samochodu. Poza tym, Sensus umożliwia transfer danych pomiędzy samochodem a urządzeniami elektronicznymi takimi jak tablet, czy smartfon.

Stefan Jacoby, Prezes Volvo Car Corporation podkreślił, że Volvo projektuje samochody zwracając uwagę na potrzeby i styl życia ludzi. Prezes zwrócił uwagę, że Volvo i Mitsubishi współpracują ze sobą od wielu lat, a pogłębienie tej współpracy pozwoli na integrację w samochodach Volvo funkcji multimedialnych. Stefan Jacoby ma nadzieję, że partnerstwo z Mitsubishi pozwoli na zwiększenie pozycji na światowym rynku motoryzacyjnym.

Tagi: , , ,

Skomentuj