Ruszyła seryjna produkcja Volvo XC60. Najnowszy samochód szwedzkiego koncernu produkowany jest w fabryce w Chinach.

volvo-xc60-chinyInformacja została podana do wiadomości publicznej poprzez przedstawicielstwo koncernu Geely, który jest obecnym właścicielem Volvo Car Group. Nowy crossover Volvo tworzony jest w chińskiej fabryce w miejscowości Chengdu, co ma zagwarantować szerokie możliwości zarówno jeżeli chodzi o dostarczanie samochodu do klientów na lokalnym rynku, ale także w zakresie jego eksportu na pozostałe rynki całego świata. Dodatkowo, wg informacji koncernu Geely wystartowanie z produkcją modelu XC60 umożliwi zwiększenie zatrudnienia w chińskiej fabryce Volvo o kolejne 500 osób.

Rynek chiński już kilkanaście miesięcy temu stał się kluczowy dla wszystkich, liczących się koncernów motoryzacyjnych. Najlepiej świadczą o tym statystyki Volvo, które od 16 miesięcy notuje nieustanny wzrost sprzedaży swoich aut na rynku w Chinach. Tendencja ta ma zostać utrzymana za pośrednictwem wprowadzenia do oferty nowoczesnego crossovera – Volvo XC60, który ma cieszyć się sporym zainteresowaniem wśród kierowców Państwa Środka.

Volvo XC60 początkowo będzie dostępne wyłącznie na lokalnym rynku motoryzacyjnym, jednak od 2015 roku Volvo zaplanowało start sprzedaży modeli oferowanych w Chinach także na innych rynkach. Na pierwszy ogień ma trafić rynek północnoamerykański.

Digiqole ad

Inne wpisy

2 Komentarze

  • Volvo się rozwija i to w ekspresowym tempie, bardzo dobrze, porządnych samochodów nigdy dość! 😀

  • Cieszę się że Volvo idzie do przodu, lubię te samochody, więc niech się rozwijają. Fajnie, że ruszy ta produkcja i jeszcze fajniej, że dadzą zatrudnienie wielu osobom. To duży plus w dzisiejszych czasach…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *