Volvo XC90 najlepsze w Niemczech

Nowe Volvo XC90 zostało wybrane w Niemczech najlepszym samochodem 2015 roku w kategorii SUV. Szwedzkie auto pokonało lokalną konkurencję, która należy do ścisłej, światowej czołówki.

2015-volvo-xc90Sukces jest niezwykle ważny dla szwedzkiej firmy, gdyż o zwycięstwie Volvo XC90 zadecydowali kierowcy flotowi z Niemiec. Nie od dziś wiadomo, że nasi zachodni sąsiedzi darzą sobie szczególną sympatią swoje rodzime auta, dlatego sukces modelu XC90 smakuje podwójnie.

Łącznie do konkursu przystąpiły 63 modele samochodów, które testowane były w 11 kategoriach. Za ich sterami zasiedli kierowcy flotowi, którzy mieli ocenić auta w kilku kategoriach – m.in. w zakresie oceny wrażeń z jazdy, dynamiki samochodu oraz komfortu podróżowania.

Dumy z tego osiągnięcia nie kryją członkowie zarządu Volvo. Jeden z nich – Bernard Bradley, po sukcesie modelu XC90 przyznał, że triumf samochodu może przyczynić się do globalnego sukcesu Volvo XC90, które w najbliższym czasie może stać się ulubionym autem flotowym kierowców z całego świata.

Digiqole ad

Inne wpisy

2 Komentarze

  • Widać, że chcieli pójść w nowoczesność w designie, ale moim zdaniem troszkę im nie wyszło :/

  • Czapki z głów, bo to niemały sukces wygrać w Niemczech z niemieckimi, rodzimymi samochodami. Zarząd ma rację twierdząc, że to może przyczynić się do sukcesu Volvo na skalę światową, cieszy mnie to, ponieważ samochody Volvo uważam za naprawdę dobre jakościowo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *