Volvo XC90 w testach zderzeniowych IIHS

IIHS small overlap XC90 crash test

Samochody marki Volvo od zawsze słynęły z niezwykle wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Tym razem, potwierdza to model XC90, który zanotował doskonałe rezultaty w testach zderzeniowych IIHS.

IIHS small overlap XC90 crash testIIHS to amerykański instytut, który zajmuje się sprawdzaniem poziomu bezpieczeństwa nowych samochodów pod kątem najbardziej niebezpiecznych wypadków. Są to o wiele bardziej wymagające testy w porównaniu z europejskimi EuroNCAP. Powody? W przypadku testów przeprowadzanych przez Amerykanów prędkość samochodu w momencie zderzenia z przeszkodą jest większa (64 km/h zamiast 50 km/h w Europie), a sama przeszkoda jest w ogóle nieodkształcona. Są to przyczyny, dla których samochody dostające nawet maksymalny wynik w postaci 5 gwiazdek w europejskich testach EuroNCAP, często nie radzą sobie już tak dobrze w badaniach przeprowadzanych przez Amerykanów.

Jak w testach zderzeniowych IIHS poradziło sobie Volvo XC90? Trzeba otwarcie przyznać, że wynik samochodu jest bardzo dobry. Auto otrzymało najwyższe wyróżnienie o oznaczeniu Top Safety Pick+, a oprócz tego pojazd odznaczył się najwyższymi notami w każdej z możliwych kategorii. Jest to najlepszy wynik w historii przeprowadzanych testów przez instytut IIHS, co stanowi dla Szwedów prawdziwy powód do dumy.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *