Volvo z rekordem sprzedażowym w Polsce

Sty 25th, 2015 | Przez | Kategoria: Aktualności

2014 rok okazał się rekordowy dla grupy Volvo Car Poland. Szwedzki producent w minionym roku sprzedał niespełna 6 tys. nowych samochodów osobowych, co stanowi najlepszy wynik koncernu w naszym kraju.

volvo-przódW całym 2014 roku szwedzki koncern motoryzacyjny, który aktualnie wchodzi w skład chińskiej firmy Geely odnotował sprzedaż w Polsce na poziomie dokładnie 5835 nowych samochodów. Wynik ten jest o 19% lepszy w zestawieniu z 12 miesiącami roku 2013. Gdy spojrzymy szczegółowo na wyniki sprzedaży Volvo nad Wisłą to zobaczymy, że w naszym kraju zarejestrowano dokładnie 1405 nowych pojazdów z kratką oraz 4430 pozostałych aut, do prywatnego użytku.

Jak już wspominaliśmy, wzrost na poziomie 19% odnotowany przez Volvo jest lepszy w zestawieniu z całym, polskim rynkiem motoryzacyjnym, gdzie zanotowano łączny wzrost z rzędu 12,96%. Szwedzi bardzo dobrze radzili sobie zwłaszcza w zakresie samochodów klasy premium, na których w ostatnim czasie marka szczególnie skupia swoją uwagę.

Na całym świecie Volvo w 2014 roku sprzedało łącznie 465 000 pojazdów, co także stanowi rekord sprzedaży. Wiele wskazuje na to, że tendencja ta utrzyma się, a dobra sprzedaż modelu XC90 sprawi, że jeszcze w pierwszym półroczu 2015 roku Volvo przekroczy barierę pół miliona sprzedanych nowych samochodów na całym świecie.

Tagi: , , , , , ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. Nie ma się co dziwić, dobre auta się dobrze sprzedają.

  2. Wcale mnie to nie dziwi, sam mam Volvo i kupno tego wozu to była chyba najlepsza decyzja w moim życiu. Takimi samochodami można jeździć, jakość na najwyższym poziomie i niezwykły komfort jazdy. Myslę, że spokojnie temu koncernowi uda się przekroczyć pół miliona sprzedanych aut.

Skomentuj