Szwedzki koncern szykuje spore zmiany. Aż sześć modeli – S60, S80, XC60, XC70, V60 oraz V70  przejdzie facelifting, a z oferty wycofane zostanie Volvo C30 i C70.

Każdy model Volvo za wyjątkiem XC90 oraz nowego V40 otrzyma odświeżoną stylistykę. Wydaje się, że najpoważniejsze zmiany będą dotyczyły serii 60. Zmiany mają zapewnić wszystkim samochodom Volvo o wiele poważniejszy i bardziej klasyczny wygląd.

Od samochodów Volvo wymaga się stonowanej i mało ekstrawaganckiej stylistyki. Auta te nie znajdują się obiektem marzeń młodych kierowców, a najczęściej kupowane są w charakterze aut rodzinnych dla mężczyzn w wieku średnim. Mimo to, samochodom Volvo nie można odmówić ciekawego stylu na tle pozostałych pojazdów segmentu premium.

W ramach liftingu wspomniane modele Volvo otrzymają nowy komputer pokładowy Sensus Connected Touch z ekranem dotykowym. Nowe oprogramowanie umożliwi zmienianie wyglądu systemu w zależności od upodobań kierowcy. Z pozostałych innowacji warto wymienić również adaptacyjne światła drogowe. Modele, w których przenoszenie napędu odbywać będzie się przy pomocy automatycznej skrzyni biegów będą wyposażone w specjalne łopatki do zmiany przełożeń ulokowane za kierownicą. Z kolei egzemplarze V70, XC70 oraz S80 będą wyposażone w podgrzewaną kierownicę.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *