Już za niedługo szwedzki koncern Volvo AB zostanie największym na świecie producentem samochodów ciężarowych.

Zajęcie pierwszego miejsca pod względem produkcji samochodów ciężarowych będzie możliwe dzięki zakupieniu przez Volvo większościowego pakietu udziałów chińskiego producenta ciężarówek Dongfeng. Koszta transakcji szacuje się na około 700 milionów euro. Władze szwedzkiego producenta poczyniły już wszelkie działania w tym zakresie, jednak nadal oczekują na akceptację decyzji poprzez Komisję Europejską.

Pozyskanie pakietu większościowego w koncernie Dongfeng umożliwi Volvo zajęcie czołowego miejsca na chińskim rynku motoryzacyjnym, którego rozmiary przewyższają połączone rynki północnoamerykańskie oraz europejski. Jest to kolejny dowód na to, jak istotny dla światowej motoryzacji jest rynek motoryzacyjny w Chinach.

Producent ciężarówek Dongfeng zatrudnia 28 tysięcy pracowników pokrywając około 16 procent chińskiego zapotrzebowania na te pojazdy. Z kolei zatrudnienie wewnątrz koncernu Volvo AB przekracza 115 tysięcy pracowników. Fabryki koncernu obecne są w 20 krajach całego świata. Główna siedziba Volvo AB znajduje się w Goeteborgu.

Digiqole ad

Inne wpisy

2 Komentarze

  • bardzo dobry interes i będzie praca dla ludzi, brawo

  • super, gratuluję

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *