Szwedzki producent samochodów Volvo zapowiedział szereg zmian, które mają dotyczyć obecnie produkowanych modeli: V70, XC70 i S80. Co konkretnie zostanie zmodyfikowane? Głównie wystrój wnętrza i wyposażenia, a także wersje silnikowe. Dzisiaj przedstawimy Wam zatem dokładnie co przygotowali dla klientów szwedzcy inżynierowie.

Na pierwszy ogień trafiły silniki. Miłośnicy silników wysokoprężnych ucieszą się na wiadomość o wprowadzeniu pięciocylindrowych jednostek D5 o pojemności 2.4 l oraz D3 o pojemności 2.0 l. Są one o wiele mocniejsze od swych poprzedników – D5 teraz osiąga 215 KM i moment obrotowy 440 Nm. W przypadku Volvo S80 z manualną skrzynią biegów w cyklu mieszanym ma spalać 4,9 l paliwa / 100 km.

Natomiast słabszy motor, D3, ma nadal rozwijać moc 163 KM przy 2900 obr./min i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego w przedziale 1400-2850 obr./min, ale dzięki wprowadzeniu modyfikacji w układzie turbodoładowania ma znacznie sprawniej reagować na przyciskanie pedału gazu. Dodatkowo, spalanie kształtuje się na poziomie 4,1 l/100 km.

W modelach S80 i V70 wprowadzono także usprawniony silnik Diesla o poj. 1.6 litra. Odświeżona jednostka osiąga teraz moc 115 KM i ma odznaczać się przeciętnym spalaniem oscylującym wokół 3,7 litra na sto kilometrów.

Jednakże zmiany nie dotyczą tylko i wyłącznie silników, ale również i wnętrza, i wyposażenia. Z zewnątrz przeprojektowano reflektory, zamontowano kierunkowskazy z diodami LED w lusterkach, wprowadzono także nowe obręcze kół ze stopów lekkich i kolory nadwozia.

Odświeżone modele zostaną wyposażone w nową telematykę Volvo Sensus z 5- lub 7-calowym ekranem, za pomocą której kierowca będzie mógł konfigurować tempomat, system audio oraz wentylację. Wersja 7-calowa będzie oferować takie rozwiązania multimedialne, jak nawigacja GPS, telefon, kamerę cofania, odtwarzacz DVD i tuner telewizyjny.

Nie zapomniano również o bezpieczeństwie podróżujących – zainstalowano najnowszy system Pedestrian Detection, który umożliwia zatrzymanie samochodu jadącego z prędkością do 32 km/h, jeśli ten wyczuje na swojej drodze zagrożenie potrącenia pieszego. Dodatkowo, na listę wyposażenia seryjnego trafi też system City Safety, zmniejszający ryzyko stłuczki z poprzedzającym autem podczas jazdy w korku.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *