Wiele wskazuje na to, że niezwykle interesujący koncepcyjny model zaprezentowany przez Volvo podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Genewie to następca Volvo V70.

volvo-estate-konceptVolvo Estate Kombi, bo taką nazwę nosi wspomniany koncept to atrakcyjne, lecz nietypowe kombi. Oryginalność tego modelu polega na braku tylnej pary drzwi. Przygotowaniem projektu zarządzał Thomas Ingenlath, a inspirację dla tego konceptu stanowiło Volvo 1800ES.

Z danych producenta wynika, że auto zostało stworzone na identycznej platformie co dwa wcześniejsze prototypy – Concept Coupe oraz XC Coupe. Podobieństwo nie ogranicza się wyłącznie do wspólnej płyty podłogowej, gdyż wszystkie trzy koncepty są zaprojektowane według tego samej koncepcji i w każdym z nich można dopatrzeć się podobnych cech. Szczególną uwagę warto zwrócić na przedni grill oraz na przednie reflektory.

Jak wynika z informacji niemieckiego magazynu Autobild – auto zostanie stworzone na platformie SPA i będzie korzystało z najnowszych technologii wykorzystywanych m.in. w Volvo XC90. Model ten ma zastąpić Volvo V70 i otrzymać plakietkę V90. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących planowanej premiery samochodu.

Digiqole ad

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *